Planeta Utopia

Planeta Utopia

Lasati imaginatia sa va poarte in zbor pe o planeta indepartata, o planeta a fanteziei unde veti intalni personaje de basm, animale mistice si unde totul este posibil

HomePortalFAQSearchMemberlistRegisterLog in

Share | 

House in Forbidden Tops

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Ave
Membru premium
Membru premium

Sex : Female
Localizare : Dream World

Foaie de personaj
Hrana dragon Hrana dragon: 1

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Wed Apr 22, 2015 11:29 am

"Cine sunt eu ca să judec pe cineva?" întrebă ea. "Te înţeleg că ţi-e teamă şi nu mai vrei să suferi. Înţeleg perfect, căci şi eu am aceeaşi teamă..." spuse ea.
"În plus, dacă tu ai mai fost cu fete după moartea iubitei, eu chiar nu am mai fost cu nimeni. Nici înainte de El nu am cunoscut vre-un bărbat şi nici după el n-a mai fost niciunul.
M-am retras aici singură, după cum ai observat, pentru că liniştea de-aici îmi transmite şi mie linişte în aceleşi timp. Iar în privinţa bărbaţilor, trebuie să înţelegi doar un sigur lucru: trupeşte, n-am avut parte de niciunul." concluzionă ea.

R 1: Atsu Ari Ki-Ooku Tao Tokugawa-Han [Casatorita] / Ayla Seirye Tarathiel / Ai Sarita Meyer
R 2: Shahrivar Al-Rashid / Selima Khan / Airi Sakura  
R 3: Farryn Katar / Nya / Elsa

R 1: Lee Akira Kaigu / Aki Izumi Minamoto
R 2: Kishar / Rishi

Back to top Go down
View user profile
Panda.
``
``

Varsta : 22

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Fri Apr 24, 2015 10:48 am

- Dupa moartea iubitei , nu am mai fost cu nineni ... Nu am mai vrut pe nimeni ! Am trait intotdeauna cu acea frica , intr-un fel m-am simtit vinovat pentru ceea ce i s-a intamplat ... Probabil ai sa te intrebi de ce . M-am simtit vinovat din cauza mortii ei deoarece eu am convins-o sa mergem in sat , eu i-am zis ca o sa fie bine ... , adauga Ken dandu-i usor lacrimile.

..... si ingerii au demonii lor .

Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ave
Membru premium
Membru premium

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Fri Apr 24, 2015 12:10 pm

Selima scoase o batistă fină de mătase, de te miri unde şi-i şterse delicat lacrimile lui Ken.
"Indiferent de ceea ce suntem... Că suntem demoni, îngeri, elfi, vrăjitori sau alte fiinţe, nu putem controla destinul, ceea ce se întâmplă... Nu te poţi pune cu Ursitorile. Ele... dacă ţi-a venit sorocul, îţi taie aţa, fără milă sau compasiune.
Nu puteai prevede că dacă veţi merge în sat totul o să fie bine. În general, oamenii sunt ciudaţi şi foarte reticenţi." spuse ea.
"Ştiu că nu-ţi va fii uşor să scapi de vina asta, însă încearcă să uiţi... Nu va fii uşor. Nimeni nu spune că e uşor ceva, dar măcar poţi încerca." adaugă ea pe un ton domol, înconjurându-l pe Ken cu braţele şi ţinându-l aproape de trupul ei.

R 1: Atsu Ari Ki-Ooku Tao Tokugawa-Han [Casatorita] / Ayla Seirye Tarathiel / Ai Sarita Meyer

Back to top Go down
View user profile
Panda.
``
``

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Sat Apr 25, 2015 9:12 pm

Nu dura mult iar aceasta se desprinse din imbratisare , inca sentimentul de vinovatie il macina pe interior . Nu putea sa si-o ierte niciodata , iar imaginile cu iubita urland de durere si arsa de vie , erau ingrozitoare . Aceasta ofta usor , indreptandu-se cu pasi marunti catre fereastra , privind norii de furtuna ce se apropia .
- Se pare ca o sa ploua ... , iar ! , adauga tanarul pe un ton calm .

Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ave
Membru premium
Membru premium

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Sun Apr 26, 2015 11:14 am

"E ceva destul de firesc in zona asta." raspunse Selima. Se uita mai bine la norii care veneau. "Hm!" spuse ea. "Asta nu e o furtuna obisnuita. Se intampla ceva ciudat aici..." remarca ea. "Si cred ca va trebui sa fiu gata de ce e mai rau. Nu e a buna." mai zise ea. "Simt miros de lupta si nu una usoara!" concluziona ea.

Back to top Go down
View user profile
Panda.
``
``

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Mon Apr 27, 2015 12:41 pm

Intradevar . Cerul arata groaznic ca si cum ar veni apocalipsa . Simti si el ca vin demoni , strigoi de intuneric iar asta nu era bine . Regatul Intunericului intotdeauna a vrut sa aiba putere absoluta si peste celelalte elemente , indiferent cati oameni erau raniti sau morti .
- Stai aici ! , adauga scurt Ken si se transforma in tigru , luand-o la fuga spre furtuna fara sa se uite in urma.

Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ave
Membru premium
Membru premium

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Tue Apr 28, 2015 11:51 am

Selima ridica din sprancene la reactia lui Ken. Dar ea nu statu locului asa ca proasta. Vedea cum cei ce doreau raul veneau din toate partile. Chiar daca era doar pe jumatate inger si de cealalta jumatate era conditia ei ca elf... Ea avea si un secret, o parte intunecata, de care nu se folosea mai deloc. Indiferent cine fusese elful in femilia ei, elful respectiv fusese la randul lui si un vrajitor de temut. Astfel, Selima mostenise si calitati de vrajitoare.
Desi satea locului ea era inconjurata practic. Deodata se auzi o explozie si o valvataie uriasa se ridica fix pe locul unde statea ea, iar de ea... nici urma in inteiorul valvataii aceleia. Ce se intampla oare?! Ce avea sa urmeze?!

Back to top Go down
View user profile
Panda.
``
``

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Wed Apr 29, 2015 1:38 am

Tanarul observa norii negrii cum se apropia si se temea de ce e mai rau . O ceata de strigoi ai intunericului si creaturi isi facu aparitia dar Ken trecu pe langa ei ca si cum ar fi fost o briza usoara . Vroia.sa atace conducatorul acestui plan malefic.

Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ave
Membru premium
Membru premium

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Wed Apr 29, 2015 11:23 am

Ramasa in urma si inconjurata de fel si fel de creaturi inspaimantatoare, care mai de care mai pocite, Selima avea o singura solutie: sa recurga la talentele ei de vrajitoare. Din mijlocul valvataii, ea pasi in afara ei. Nu patise absolut nimic. Se uita calma la toate creaturile acelea. Isi impreuna manile ca intr-o rugaciune si inchise ochii. Se concentra puternic murmurand intr-una ceva. Deodata, o lumina orbitoare incojura totul in jur, raspandindu-se pana la zeci poate sute de kilometrii distanta in jurul ei. Norii se sparsera si o cusca uriasa, luminata isi facu aparitia de nicaieri.
"Fugiti! se auzi strigatul ca un urlet al unei creaturi. "Nu putem sa ne luptam cu Ea!" striga aceeasi creatura ingrozita.
Incepura sa se auda strigate si creaturile sa fie agitate. De ce se temeau toate acele creaturi de Selima?!

Back to top Go down
View user profile
Panda.
``
``

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Wed Apr 29, 2015 11:58 am

Tanarul fugi cat putu de repede , iar la capatul inunericului dadu de o creatura monstruoasa . Ken isi puse toata energia intr-o bila uriasa , spulberand monstrul , dar nu inainte de a-l ataca si el pe Ken cu toata forta , aruncandu-l la sute de metrii . Monstrul isi facu un portal , dar tanarul se ridica destul de repede , agatandu-se de el . Se pare ca aterizase in taramul intunericului . Un taram de temut , urat care iti dadea cosmaruri.
- Se pare ca am aterizat tocmai aici .. , murmura Ken uitandu-se in urma vrand sa vina inapoi , dar se pare ca nu era cale .

Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ave
Membru premium
Membru premium

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Thu Apr 30, 2015 10:46 am

Selima observase tot ceea ce se petrecuse in jurul ei. Ramasa mai in urma, ea se ocupa de restul creaturilor, pe care le inchise in cusca aceea. Facu in asa fel incat acea cusca sa dispara. Cum vortexul in care fusese inghitit Ken nu se inchisese de mult timp, ea trase o sageata de lumina si-l deschise. Pluti pana la intrarea in lumea intunericului si pasi dincolo de vortex, ajungand langa Ken.
"Ia-te dupa mine." spuse ea scurt, trecand pe langa el. Ea lumina ca o torta alba. In mod ciudat avea haine albe, aproape stravezii pe ea, iar parul ei era negru si lung. Mergea usor parca plutind si in mod ciudat, cu cat era intunericul mai mare, cu atat era mai puternica lumina ei.
Asa arata ea din spate:

Back to top Go down
View user profile
Panda.
``
``

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Sun May 03, 2015 10:21 pm

Era chiar ciudat locul ala , sa vezi oameni morti peste tot , sange si intunericul ala apasator te innebunea . La un momentdat , Selima veni langa Ken , dar si spre surprinderea fetei , tanarul se incapatana sa vina .
- Nu ! Acesti demoni mi-au omorat familia si nu am sa-i mai las inca o data sa faca rau ! , murmura el strangand din pumni luand-o pe calea lui lasand-o acolo pe fata . Nu vroia sa vina si ea , deoarece era periculos .

Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ave
Membru premium
Membru premium

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Mon May 04, 2015 1:18 pm

"Ai luat-o pe un drum gresit!" tipa Selima. "Nu pe-acolo sunt cei care ti-au omorat femilia." adauga ea. "Daca vrei sa-i gasesti vei fii nevoit sa ma urmezi. In lumea asta mi se spune Scorpionul Rosu si sunt de meserie Gardian. Razbun mortile nedrepte si demonii de-aici stiu asta si le e frica de mine!" vorbi ea tot tipand, ca sa fie sigura ca era auzita.
Indiferent ce ar fi ales Ken si ea avea o misiune in aceasta lume. Pocni din degete si in mana ei aparu un fel de sceptru luminos.

Dupa ce-i aparu sceptrul, luminand totul in jur, ea incepu sa se afunde in intuneric.

Back to top Go down
View user profile
Panda.
``
``

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Mon May 04, 2015 4:56 pm

- Nu-mi pasa pe unde am luat-o , bine ? , adauga Ken scurt . Nici macar nu stii ce vreau sa fac ... nu ma intereseaza ce esti tu aici , nu am nevoie de ajutorul nimanui .. , clatina el din cap aparandu-i in spate aripile.negre si incepu sa zboare,

Colierele baietilor :

Spoiler:

Back to top Go down
View user profile
Ave
Membru premium
Membru premium

Foaie de personaj

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Tue May 05, 2015 1:08 pm

Selima ridica din umeri. Il lasa in pace, caci stia ca nu poate lupta cu incapatanarea. Ea isi continua drumul si isi rezolva socotelile pentru care venise acolo. Dupa ce isi rezolva socotelile, Selima se intoarse la casa ei. Nu stia daca avea sa-l revada vreodata pe Ken, insa stia cu siguranta ca trebuia sa il lase singur ca sa isi rezolve problmele avute.
Intra pe veranda acoperita a casei sale si se aseza langa galeata ce era tot acolo unde o pusese. Inainte de a se apuca de lucru, se ridica si se duse pana in atelierul sau, de unde isi lua niste unelte, apoi reveni la galeata si se apuca sa lucreze, extragand pietrele brute ce se aflau incastrate in rocile din acea galeata.

Back to top Go down
View user profile
Arya
Membru premium
Membru premium

Localizare : Antartica

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   Wed Jun 03, 2015 7:34 pm

Inchis la cererea lui Panda.

Stanga spre dreapta:
Zanele: Hope, Jade, Arya, Katya, Ayumi.

Vivian,Yasu, Kazyz, Kan, Enyo.

Kasai, Rose Ang, Ruka, Nixx, Flavia,Cosette, Mae.

Sulfus, Thames ,Hotaru,Rensho, Soushi, Erica.

Jill, Louie, Belle, Eris, Luz, Melinoe,Shia.

Amary, Hana
Back to top Go down
View user profile http://fantasia.forumgratuit.ro/forum
Sponsored content

PostSubject: Re: House in Forbidden Tops   

Back to top Go down

House in Forbidden Tops
View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3